Pro zobrazení cen na našich velkoobchodních stránkách je nutná registrace, po schválení a Vašem přihlášení je Vám k dispozici kompletní sortiment včetně cen. Zavřít

Kontaktní čočky a UV záření

Chraňte oči před slunečním zářením!


S nadcházejícím létem se do našeho podvědomí dostávají otázky spojené s ochranou před UV zářením (ultrafialovým zářením). Nejen Vaše pokožka ale potřebuje chránit.  Neméně důležitou péči je třeba věnovat také ochraně očí.

Jak působí UV záření na oči?
Na rozdíl od kůže nejsou oční čočky vůbec schopny regenerace přirozenou cestou. Účinek UV záření se v průběhu života kumuluje a zvyšuje riziko postižení očí, především u mladých lidí. Nepodceňujte proto ochranu očí před UV zářením v dětském věku.

Jaké oční obtíže může UV záření vyvolat?
Šedý zákal (katarakta) – snížení průhlednosti oční čočky díky dlouhodobému hromadění poškození proteinů v oční čočce.
Makulární degenerace – je sice věkově podmíněná, ale UV záření má na ni nepřímý vliv
Rakovina očních víček – druh melanomu kůže

Jak vyzrát na UV záření při ochraně očí?
UV záření působí na naše oči nejen v létě, kdy mu věnujeme více pozornosti. K maximální oční expozici UV záření dochází v neočekávaných časech a neočekávaných zeměpisných šířkách. Expozice UV záření navíc není relativně ovlivněna výskytem oblačnosti, což zvyšuje význam ochrany proti UV nejen během léta, ale v průběhu celého roku.  Nejvyšší míra UV záření nastává pod úhlem dopadajícího světla okolo 40°.

5 způsobů jak chránit oči před slunečním zářením
1. Kontaktní čočky s UV ochranou
Kontaktní čočky s první nebo druhou třídou ochrany proti UV záření chrání před paprsky dopadajícími pod všemi úhly.


2. Nepodceňujte hygienu
Především dámy by měly dbát na každodenní pečlivé odličování a používání vhodné oční kosmetiky. Kvalitní prostředky k odlíčení očí najdete v kategorii oční kosmetika.


3. Potravinové doplňky pro oči obsahující lutein
Lutein se nachází v potravě v kapustě, špenátu, brokolici. Nejpraktičtější je jistě jeho konzumace formou potravinových doplňků.


4. Brýle
Nepodceňujte výběr slunečních brýlí. Neřiďte se pouze značkou a designem. Někdy vysoká cena neznamená vyšší kvalitu.

5. Sluneční svit je nejvýraznější mezi desátou hodinou ranní a druhou hodinou odpolední. V této době se doporučuje neopoalovat se a nevystavovat kůži zvýšenému riziku. U očí je tomu jinak! Oči jsou vystaveny nejintenzivnějšímu riziku dopoledne a v pozdním odpoledni, takže nezapomeňte své oči chránit před UV po celý den!
Jak si nasadit kontaktní čočky Produkty
k porovnání (0)
Podporujeme
Ćervený kříž Spolu dětem