Pro zobrazení cen na našich velkoobchodních stránkách je nutná registrace, po schválení a Vašem přihlášení je Vám k dispozici kompletní sortiment včetně cen. Zavřít

Kontaktní čočky a líčení

Otázka správného postupu při líčení u nositelek kontaktních čoček je stále častější. Setkáváme se s ní především u mladých dívek, které s kontaktními čočkami začínají. Občas nás překvapí i výraz „maminek“, které se s dcerami přijdou a zjistí, že postupují při líčení s čočkami nesprávně. Jak tedy na líčení s kontaktními čočkami?

Jak postupujeme při líčení s kontaktními čočkami – líčení a odličování


Před aplikací kontaktních čoček si nejprve důkladně umyjte ruce. Ano, nejprve nasadíme kontkatní čočky, teprve následně se budeme líčit. Nasazování kontaktních čoček před líčením má hned několik výhod.

1) Lépe na sebe při líčení uvidíte.
2) Nezašpiníte si čočku líčidly a nezanesete si jejich drobné části do oka.
3) Nerozmažete si své nalíčené dílo dodatečnou aplikací čoček.

Odlíčení provádějte vždy až po vyjmutí kontaktních čoček z oka. Lépe tím zabráníte ušpinění čoček odličovací kosmetikou.
Barevné kontaktní čočky


Při líčení u  barevných kontaktních čoček postupujeme stejně, jako u čirých čoček, ačkoliv může být Vaše schopnost nalíčení se mírně ztížena tím, že krycí čočky (barevné, crazy čočky) ovlivňují kvalitu vidění.
Kosmetika a oči


Ačkoli neexistuje žádná speciální kosmetika určená výhradně pro nositelky kontaktních čoček, můžete dát vždy přednost oftalmologicky testovaným výrobkům, tedy výrobkům, které nedráždí oči.
Řasenky


U řasenek je dobré dát si pozor na prodlužující řasenky s drobnými vlákny. Řasenku nenanášejte až ke kořínkům řas. Stačí začít uprostřed. Dobré je také hlídat si trvanlivost a tekutost řasenky. Prošlá a zaschlá řasenka dělá cucky, které mohou spadnout během dne do oka.
Tužky na oči


Je lepší používat jiné než dřevěné tužky na oči. Ty které se musí ořezávat bývají tvrdé a i při menší nešikovnosti Vás může líčení zabolet.
Stíny


Klasické očné stíny nejsou tabu, ovšem daleko lepší jsou pro nositelky čoček krémové oční stíny, které se nedrolí a nepráší. Pokud zůstanete u klasiky, nenanášejte si příliš silné vrstvy stínů.
Make-up a pudr


Ideální variantou v tomto případě je 2v1. Pokud můžete, vyhněte se práškovým pudrům. Mnohé z nich, zvláště při silnější vrstvě postupně opadávají a můžou se tak dostat do kontaktu s kontaktní čočkou, což pro Vás nebude příjemné.
Lak na vlasy


Lak na vlasy sice nepatří zrovna mezi líčidla, ovšem většina žen, které si vlasy lakují, tak činí při líčení. Všechny sprejové přípravky aplikujte se zavřenýma očima. Ideálně v jiné místnosti, než se líčíte. Dejte laku čas, aby se drobné částečky usadily, teprve poté otevřete oči.
Drobné tipy k líčení s kontaktními čočkami:

    Nikdy nepoužívejte starou řasenku.
    Neaplikujte oční linky na vnitřní stranu víčka.(Často se používá u spodních linek.)
    Nepoužívejte prodlužující řasenky, které nastavují řasy pomocí drobných chloupků.
    Dejte přednost očnímu make-upu bez oleje a parfemace, stejně tak i odličovači bez oleje.
    Ideální jsou krémové oční stíny, které nepráší.

Jak si nasadit kontaktní čočky Produkty
k porovnání (0)
Podporujeme
Ćervený kříž Spolu dětem