Pro zobrazení cen na našich velkoobchodních stránkách je nutná registrace, po schválení a Vašem přihlášení je Vám k dispozici kompletní sortiment včetně cen. Zavřít

Astigmatismus

Co je to astigmatismus?


Astigmatismus je refrakční vada, způsobující nepřesné zaostření světla na sítnici. Vyskytuje se často společně s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí.

Rohovka nemá pravidelný kulový tvar, ale je v jedné ose nebo v obou dvou, více či méně "šišatá". Takže místo toho, aby se paprsky světla ze všech směrů spojovaly do jednoho místa na sítnici (v ideálním případě bodu), spojí se mimo ni (ať už před, za nebo kombinovaně) a na sítnici se potom projeví jako různě velké a zakřivené plošky.
Pravidelný astigmatismus


Pravidelný astigmatismus, neboli regularis, je diagnistikován v případě, když jsou k sobě oba hlavní meridiány kolmé a osy meridiánů jsou ve vertikální nebo horizontální rovině. Pravidelný astigmatismus je možno dále dělit na jednoduchý, složený astigmatismus a smíšený astigmatismus.
Nepravidelný astigmatismus


Nepravidelný astigmatismus je obvykle způsobený onemocněním rohovky, poškozením rohovky nebo po zánětech.
Astigmatismus a kontaktní čočky


Ke korekci této vady slouží torické kontaktní čočky. Jsou to cylindrické čočky, které lomí světlo v jedné ose jinak než v druhé a tím vyrovnávají nepravidelnost rohovky.

Nejprodávanější torické čočky pro astigmatismus jsou:


Acuvue Oasys for Astigmatism - jsou torické kontaktní čočky silikon-hydrogelové řady, tedy kontaktní čočky s extrémně vysokou propustností kyslíku k rohovce oka. Díky vyjímečnému designu se pomocí mrkání kontaktní čočka Acuvue Oasys for Astigmatism velice rychle a snadno na oku stabilizuje a umožňuje ostré a stabilní vidění v průběhu celého dne bez ohledu na to, co děláte, zda pracujete, sportujete, řídíte v noci auto, nebo se díváte na televizi.

Jak si nasadit kontaktní čočky Produkty
k porovnání (0)
Podporujeme
Ćervený kříž Spolu dětem